Pairs Knockout Competition 2019/2020 Results
  First Round
Results
  Second Round
Results
  Third Round
Results
  Fourth Round
Results
  Fifth Round
Results

First Round matches played on Friday 10th January 2020
           
Playing at...   Playing at...    
Bar 27 J. Bowering & M. Sampson 52 Bird in Hand P. Ekins & G. Swateridge 126  
J. Rich & M. Barrow 34   C. Cook & F. Brewer 120  
  T. Upham & J. Harris 29 T. Groves & G. Martin 111  
  W. Anthony & T. Modley 28   D. Cresswell & J. Cresswell 106  
  L. Kitchker & C. Williams No show   B. Cleaveley & S. Sealey 103  
        T. Markell & P. Bastin 102  
             
Playing at...   Playing at...    
Blake Arms B. Wilson & K. Wilson 112 British Flag J. Meaker & K. Meaker 136  
  M. Driscoll & K. Creedy 111 R. Brewer & D. Williams 117  
  W. Rich & S. Jackson 107   B. Knight & J. Knight 112  
  K. Ardren & P. Brazewell 102 + 16   N. Pimm & S. Manley 108  
  D. Penny & M. Hill 102 + 15   M. Pear & A. Pearce 99  
             
         
Playing at...   Playing at...    
Bunch of Grapes N. Painton & A. Jasinski 99 Cross Rifles S. Carr & I. Caswell 40  
K. Warren & J. West 99 L. Hurford & B. Coles 39  
  E. Bull & A. Hudson 95   A. Palmer & N. Villis 38  
  C. Pople & D. Coles 94   D. Mitchell & M. Mitchell 32  
  N. Fisher & M. Coombes 92   B. Case & D. Dowton No show  
           
             
Playing at...   Playing at...    
Crown Inn S. Bull & M. Pope 133 Great Western Club D. Chidgey & M. Hubbard 110  
  E. Nurcombe & M. Watts 121   N. Cobb & M. Tully 106  
S. Cresswell & R. Cresswell 106 J. Taylor & J. Perkins 100  
G. Chappell & J. Froud 101 R. Morgan & A. Richards 100  
  N. Searle & P. Prole 90   S. Modley & J. Modley 92  
             
         
Playing at...   Playing at...    
Lime Kiln Inn J. Chedzey & T. Nelson 45 Lions Club N. Tottle & L. Wood 120  
  A. Windsor & K. Groves 31   S. Caddy & A. Wall 117  
  A. Whitcombe & M. Brewer 28   D. Perry & G. Bohot 106  
  C. Hole & S. Britton 28   M. Cornish & A. Saunders 100  
J. Welham & D. Bowyer No show M. Cresswell & R. Short 98  
        M. Mason & J. Carter 98  
         
Playing at...   Playing at...    
Malt Shovel S. Collard & T. Netto 115 New Foresters I. Lorey & R. Ingram 127  
M. Harris & S. Carter 107 M. Cockell & I. Ingram 121  
  G. Waterworth & C. Byrtt 106   D. Russell & M. Britton 116  
  K. Granville & B. Macriner 101   L. Allen & T. Presley 111  
  G. Modley & A. Modley 100   K. Parsons & K. Eastwood 103  
  J. Crispin & N. Bradfield No show        
         
Playing at...   Playing at...    
Rugby Club D. Bull & D. Cleaveley 125 Sportsman A. Young & L. Young 35  
  L. Chappell & D. McDonald 125   T. Warburton & J. Ellis 31  
D. Adams & N. Baker 117 C. Jamieson & R. Smith 31  
  P. Giles & M. Higgins 115   S. Cox & M. Bowyer No show  
  A. Christodoulou & J. Christodoulou 110   I. Luke & N. Davey No show  
             
Playing at...   Playing at...    
Sydenham Centre J. Ireland & A. Russell 42 West India House
S. Cross & R. Pope
112  
  R. Baker & R. Higgs 41   M. Whittet & B. Whittet 107  
M. Pople & S. Pople 40 G. Irish & P. Bagg 104  
M. Davey & L. Davey 38 G. Smith & D. Smith 101  
  D. Spencer & D. Pople No show   P. Miller & D. Merchant 95  
         
               
  Go Back   Home   Top of Page  
 

Second Round matches played on Friday 24th January 2020

           
Playing at...     Playing at...    
Blake Arms I. Lorey & R. Ingram 126 British Flag D. Bull & D. Cleaveley 112  
  A. Young & L. Young 123   A. Whitcombe & M. Brewer 110  
  L. Allen & T. Presley 116   P. Giles & M. Higgins 109  
  T. Warburton & J. Ellis 112   L. Chappell & D. McDonald 99 + 15  
  C. Jamieson & R. Smith 111   C. Hole & S. Britton 99 + 14  
  D. Russell & M. Britton 101   D. Adams & N. Baker 98  
  M. Cockell & I. Ingram 99   J. Chedzey & T. Nelson 91  
        A. Windsor & K. Groves 80  
               
Playing at...   Playing at...    
Great Western Club D. Cresswell & J. Cresswell 108 New Foresters S. Caddy & A. Wall 140  
  N. Painton & A. Jasinski 101   D. Perry & G. Bohot 138  
  C. Pople & D. Coles 100   M. Cornish & A. Saunders 128  
  E. Bull & A. Hudson 98 + 15   N. Tottle & L. Wood 124  
  P. Ekins & G. Swateridge 98 + 13   S. Collard & T. Netto 120  
  K. Warren & J. West 87   K. Granville & B. Macriner 111  
  C. Cook & F. Brewer 85   G. Waterworth & C. Byrtt 111  
  T. Groves & G. Martin No show   M. Harris & S. Carter 107  
         
Playing at...   Playing at...    
Malt Shovel B. Wilson & K. Wilson 125 Rugby Club M. Pople & S. Pople 127  
  W. Rich & S. Jackson 115   J. Bowering & M. Sampson 125  
  N. Cobb & M. Tully 108   J. Ireland & A. Russell 124  
  D. Chidgey & M. Hubbard 98   T. Upham & J. Harris 112  
  J. Taylor & J. Perkins 97   M. Davey & L. Davey 103  
  M. Driscoll & K. Creedy 90   W. Anthony & T. Modley 100  
  K. Ardren & P. Brazewell No show   R. Baker & R. Higgs 93  
R. Morgan & A. Richards No show J. Rich & M. Barrow No show  
             
Playing at...   Playing at...    
Sportsman G. Smith & D. Smith 130 West India House S. Bull & M. Pope 116  
  J. Meaker & K. Meaker 120   L. Hurford & B. Coles 113  
  G. Irish & P. Bagg 119   S. Cresswell & R. Cresswell 107  
  N. Pimm & S. Manley 119   S. Carr & I. Caswell 97  
  S. Cross & R. Pope 118   G. Chappell & J. Froud 91  
  R. Brewer & D. Williams 113   D. Mitchell & M. Mitchell No show  
  B. Knight & J. Knight 107   A. Palmer & N. Villis No show  
  M. Whittet & B. Whittet No show   E. Nurcombe & M. Watts No show  
             
               
  Go Back   Home   Top of Page  
 
Third Round matches played on Friday 14th February 2020
       
Playing at...     Playing at...
Bar 27 M. Cornish & A. Saunders 140 Crown Inn M. Pople & S. Pople 132  
  J. Meaker & K. Meaker 136   J. Bowering & M. Sampson 129  
  S. Caddy & A. Wall 122   J. Ireland & A. Russell 124  
  G. Smith & D. Smith 122   C. Pople & D. Coles 123 + 23  
  N. Pimm & S. Manley 119   N. Painton & A. Jasinski 123 + 17  
  G. Irish & P. Bagg 117   E. Bull & A. Hudson 116  
  D. Perry & G. Bohot 111   D. Cresswell & J. Cresswell 112  
  N. Tottle & L. Wood 105   T. Upham & J. Harris No show  
         
Playing at...   Playing at...  
Lions Club A. Young & L. Young 110 Sportsman D. Chidgey & M. Hubbard 139  
  I. Lorey & R. Ingram 108 S. Bull & M. Pope 133  
  L. Allen & T. Presley 107   N. Cobb & M. Tully 123  
  D. Bull & D. Cleaveley 99   S. Carr & I. Caswell 122  
  L. Chappell & D. McDonald 98   W. Rich & S. Jackson 120  
  P. Giles & M. Higgins 96   S. Cresswell & R. Cresswell 120  
  T. Warburton & J. Ellis 96   B. Wilson & K. Wilson 116  
  A. Whitcombe & M. Brewer 90   L. Hurford & B. Coles 110  
               
  Go Back   Home   Top of Page  
 
Fourth Round matches played on Friday 6th March 2020
           
Playing at ...     Playing at ...    
Cross Rifles C. Pople & D. Coles 131 Lime Kiln Inn N. Cobb & M. Tully 147  
  A. Young & L. Young 110   M. Cornish & A. Saunders 129  
  M. Pople & S. Pople 109   J. Meaker & K. Meaker 128  
  L. Allen & T. Presley 108   S. Bull & M. Pope 124  
  J. Ireland & A. Russell 107   G. Smith & D. Smith 117  
  D. Bull & D. Cleaveley 103   D. Chidgey & M. Hubbard 107  
  I. Lorey & R. Ingram 101   S. Carr & I. Caswell 102  
  J. Bowering & M. Sampson No show   S. Caddy & A. Wall No show  
               
               
  Go Back   Home   Top of Page  
 

Fifth Round match to be played on Friday 20th March 2020 at the Sydenham Centre.

           
    C. Pople & D. Coles      
      A. Young & L. Young      
      M. Pople & S. Pople      
      L. Allen & T. Presley      
      N. Cobb & M. Tully      
      M. Cornish & A. Saunders      
      J. Meaker & K. Meaker      
      S. Bull & M. Pope      
               
Semi Final and Final Rounds to be played on Friday 3rd April 2020 at the Bird in Hand.
Semi Final Final
             
             
             
             
               
  Go Back   Home   Top of Page